فرمانده انتظامی ویژه و پایگاه دریابانی کیش گفت: ماموران دریابانی این فرماندهی امسال در عملیات های مختلف موق به دستگیری ۱۳۱ صیاد غیرمجاز از آبهای حاشیه این جزیره شدند.
کد خبر: ۱۰۲۱۴۸۵
تاریخ انتشار: ۲۰ دی ۱۴۰۰ - ۰۸:۲۶ 10 January 2022

سرهنگ علی اصغر جمالی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با بیان اینکه این افراد در نتیجه اجرای طرح تشدید برخورد با صیادان غیر مجاز در این جزیره دستگیر شدند افزود: صیادان غیر مجاز دستگیر شده سال جاری خدمه ۵۴ فروند لنج صیادی توقیف شده بودند.
وی یادآور شد: امسال از لنج های توقیف شده ۸۶ هزار متر مربع تور ماهیگری غیرمجاز کشف شده که به ترتیب در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته ۵۰ درصد رشد دارد.
وی گفت: شناورهای توقیفی فاقد هویت و مجوز صید بوده که از بنادر اطراف کیش با استفاده از تورهای ممنوعه منوفلامنت در محدوده صیادی کیش فعالیت خود را انجام می دادند.
سرهنگ جمالی با بیان اینکه ماموران این فرماندهی در ایام مختلف سال طرح تشدید برخورد با صیادان غیرمجاز را اجرا کردند اضافه کرد: افراد دستگیر شده جهت سیر مراحل قانونی به مرجع قضایی تحویل شدند.
ماهی گیری همواره یکی از مشاغل فراگیر ساکنان بومی این جزیره بوده و هم اکنون بیش از ۵۰۰ نفر در این جزیره به‌طور رسمی با ٤٠ لنج و بیش از ١٣٠ قایق به شغل ماهیگیری مشغول هستند.
حوزه استحفاظی پایگاه دریابانی جزیره کیش ۲۴ مایل مرز دریایی به مساحت ۴۵ کیلومتر متربع از آبهای نیلگون خلیج همیشه فارس است.
جزیره کیش با ۹۲ کیلومتر مربع مساحت و ۴۲ هزار نفر جمعیت از توابع شهرستان بندر لنگه استان هرمزگان بوده در آب های نیلگون خلیج فارس واقع شده است.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار