رییس پلیس راهور کیش گفت: از ابتدای اجرای طرح ساماندهی موتورهای شارژی در کیش ۸۵۰ پلاک صادر و تحویل مالکان داده شده است.
کد خبر: ۱۰۲۵۲۲۵
تاریخ انتشار: ۰۸ بهمن ۱۴۰۰ - ۰۸:۵۳ 28 January 2022

 

سرهنگ مهدی توانگر روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: این پلیس برای اجرای طرح ساماندهی موتورسیکلت های شارژی پنج هزار پلاک تهیه کرده که چهار هزار پلاک باقی مانده در حال اتمام شماره کوبی و رنگ آمیزی است.

وی با بیان اینکه بخش اعظمی از تصادف های جرحی جزیره به موتورسیکلت و راکبان آن باز می گردد که عمده دلایل آن عدم تعادل، حرکت های مارپیچ و خلاف جهت و رعایت نکردن برخی دیگر از قوانین راهنمایی و رانندگی است گفت: به همین دلیل انتظار داریم راکبان موتور سیکلت استفاده از کلاه ایمنی، سرعت مجاز و رعایت قوانین راهنمایی و رانندگی را برای حفظ ایمنی خود در دستور کار قرار دهند.

توانگر اضافه کرد: داشتن بیمه موتور سیکلت از دیگر موارد مورد نیاز در طرح ساماندهی است که از شرکت های بیمه گذار انتظار می رود برای موفقیت این طرح با شرایط و تسهیلات ویژه ای از جمله شرایط قسطی نسبت به صدور بیمه نامه این دستگاه ها را صادر کنند.

وی گفت: هم اکنون در این جزیره حدود هشت هزار دستگاه موتورسیکلت شارژی وجود دارد که سه هزار دستگاه آن از داخل کشور و پنج هزار مورد نیز از خارج از کشور به این جزیره وارد شده که تمام این دستگاه ها در یک بازه زمانی باید اهراز هویت، ساماندهی و پلاک گذاری شود.

رییس پلیس راهنمایی رانندگی کیش همچنین از نوبت دهی اینترنتی پلاک گذاری موتورسیکلت ها در این جزئ ه خبر داد و افزود: متقاضیان می توانند با مراجعه به آدرس الکترونیکی https://traffic.kish.ir نسبت به دریافت نوبت خود اقدام کنند.

مراجعه کنندگان به مرکز ساماندهی باید اصل و کپی مدارکی همچون کارت ملی، شناسنامه، سند موتورسیکلت، بیمه نامه شخص ثالث موتورسیکلت، فرم یا برگ احراز سکونت در جزیره کیش (کارت کیشوندی، سند اجاره نامه، نامه از محل کار یا تدریس فرزندان) را به همراه داشته باشند.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار