فرمانده انتظامی ویژه و پایگاه دریابانی کیش از توقیف ۱ فروند لنج حامل ۴۰ میلیارد ریال کالای قاچاق در آب های حوزه استحفاظی جزیره کیش خبر داد. 
کد خبر: ۱۰۳۳۰۵۰
تاریخ انتشار: ۱۸ اسفند ۱۴۰۰ - ۱۶:۱۳ 09 March 2022

به گزارش تابناک جزیره به نقل از پایگاه خبری پلیس، سرهنگ “علی اصغر جمالی” با اشاره به اقدامات کارکنان پایگاه دریابانی کیش در سه ماهه پایانی سال، اظهار داشت: نیروهای پایگاه دریابانی کیش، حین کنترل نوار مرزی به ۱ فروند لنج تجاری که در حال ورود به آب های تحت حاکمیت جمهوری اسلامی ایران بودند، مشکوک شدند.

وی با بیان اینکه جزیره کیش مبدأ و مقصد کالای قاچاق نیست، افزود: در بررسی و بازرسی از شناورها توسط مأموران دریابانی مشخص شد، این لنج کالای قاچاق را از کشور‌های همسایه بارگیری و درحال حرکت به سوی بنادر همجوار بوده که در حوزه استحفاظی کیش از سوی مأموران پایگاه دریابانی شناسایی و توقیف گردید.
فرمانده انتظامی ویژه و پایگاه دریابانی کیش ادامه داد: ۱۹ نفر از خدمه این لنج‌ دستگیر و پس از تشکیل پرونده جهت سیر مراحل قانونی به مقام قضائی معرفی شدند.
سرهنگ جمالی با اشاره به کالای قاچاق کشف شده در این شناور بیان داشت: کالاهای کشف توسط کارشناسان ارزش ریالی آنان را ۴۰ میلیارد ریال برآورد کرده اند.
*۱۲ هزار لیتر سوخت قاچاق در کیش کشف شد 
فرمانده پایگاه دریابانی کیش در ادامه این گفت و گو  کشف ۱۲ هزار لیتر سوخت قاچاق از ۴  فروند شناور  و دستگیری ۱۳ نفر را از دیگر اقدامات دریابانان این فرماندهی در سه ماهه پایانی سال عنوان کرد و گفت: تمام سوخت قاچاق کشف شده از استان ها و شهرهای همجوار به مقصد خارج از مرزهای جمهوری اسلامی بارگیری شده است و تمام سوداگران پس از تشکیل پرونده تحویل مقامات قضایی شده اند.
فرمانده انتظامی ویژه و پایگاه دریابانی کیش اضافه کرد: دریابانان این فرماندهی در راستای سهم آفرینی در تحقق مقابله با قاچاق سوخت و کالا گشت و بازرسی مرزهای دریایی را تشدید کرده در صدد هستند عرصه را به سوداگران تنگ کنند.
* کشف بیش از ۳۲ هزار متر تور از ۸ فروند شناور
فرمانده پایگاه دریابانی کیش در پایان این گفت و گو با اشاره به اینکه تاکنون همانند سنوات گذشته در حوزه صید و صیادی حتی یک مورد تخلف از صیادان جزیره گزارش و ثبت نگردیده، بیان داشت: در سه ماهه پایانی سال ۸ فروند شناور توقیف و ۲۸ نفر صیاد متخلف دستگیر شدند که از بنادر اطراف جزیره کیش بوده اند.
وی ادامه داد: بیش از ۱تن فرآورده های شیلاتی از شناور های صیادی متخلف کشف که در این راستا بیش از  ۳۵ هزار متر تور غیر مجاز نیز کشف و ضبط گردید.
سرهنگ جمالی با اشاره به اینکه سودجویان با هر ترفندی قصد انتقال سرمایه های ملی از کشورمان را دارند، افزود: این افراد پس از جمع آوری سوخت به صورت شبانه با حضور در نقطه صفر مرزی و حتی ورود به آب های مرزی کشورهای حاشیه خلیج فارس اقدام به فروش سوخت های جمع آوری شده به شناورهای خارجی می کنند.
فرمانده انتظامی ویژه و پایگاه دریابانی کیش تأکید کرد: در واقع قاچاقچیان، سوختی که با زحمت فراوان در داخل کشور تولید می شود را با هدف کسب درآمد نامشروع و سودجویی به آن سوی مرزهای آبی قاچاق می کنند که مرزبانان با ناامن کردن خلیج فارس از قاچاق هرگونه سوخت جلوگیری و با متخلفان برخورد قانونی خواهند کرد.

 
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار