مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش گفت: به منظور ارایه حمایت های مطلوب‌تر، پایش شرکت‌های دانش بنیان، خلاق و استارتاپی این جزیره آغاز شد.
کد خبر: ۱۰۷۷۰۳۱
تاریخ انتشار: ۲۳ آبان ۱۴۰۱ - ۰۸:۴۱ 14 November 2022

به گزارش تابناک جزیره، مهدی کشاورز روز دوشنبه در حاشیه بازدید از دفتر مجموعه رویان در کیش در جمع خبرنگاران اظهار کرد: فعالیت و ماموریت های شرکت های دانش بنیان ، استارتاپی، خلاق و شتاب دهنده این جزیره برای آنکه بتوانیم حمایت های مطلوب تری به آنان ارایه کنیم در حال پایش هستند.

وی افزود: بر اساس سیاست های دولت و تاکیدات معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری این شرکت ها در صورتیکه زیر پوشش این معاونت باشد باید به شکل ویژه تری در راستای تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی حمایت شوند و با این پایش می توانیم نیاز آنها را سنجیده و فعالیتشان را راستی آزمایی کنیم.

کشاورز با بیان اینکه تبدیل مرکز نوآوری جزیره کیش به یک مرکز الگو در کشور از دیگر اهداف این ارزیابی است گفت: همچنین حمایت از شرکت های دانش بنیان، خلاق، استارتاپی و شتاب دهنده که طرح های خود را برای رفع مشکلات جزیره انجام دهند نیز در دستور کار است.

وی در خصوص فعالیت مرکز رویان در کیش نیز اظهار کرد: هم اکنون با تلاش این مرکز فضای آزمایشگاهی و آموزشی خوبی در جزیره ایجاد و تا کنون بیش از ۴۰ دوره آموزشی و برای افزایش غنای اقدامات گذشته آن، انجام شده است.

کشاورز گفت: برای تحقق نگاه گردشگر علمی، مقرر شده طبق تفاهم نامه منعقد شده با مرکز رویان محوریت این هدف را به عهده بگیرند و نسبت به توسعه بیش از پیش با نگاه حل مشکلات جزیره در حوزه های آموزشی و علمی اقدام کنند.

هم اکنون بیش از ۵۰ شرکت دانش بنیان، خلاق، استارتاپی و شتاب دهنده زیر مجموعه مرکز نواوری جزیره کیش در زمینه های مختلف در حال فعالیت هستند.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار