امام جمعه کیش گفت: شهید سلیمانی در تاریخ ملت ایران و آزادیخواهان جهان سرافراز و جاودانه خواهد ماند.
کد خبر: ۱۰۸۵۶۴۰
تاریخ انتشار: ۱۴ دی ۱۴۰۱ - ۱۱:۳۹ 04 January 2023

به گزارش تابناک جزیره به نقل از روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد کیش، حجت الاسلام و المسلمین علیرضا بی نیاز امام جمعه کیش در مراسم گرامیداشت سالروز شهادت سردار سرافراز ایران حاج قاسم سلیمانی که سه شنبه شب 13 دی به همت اداره امور ایثارگران و ارتباطت مردمی سازمان منطقه آزاد کیش در سالن خلیج فارس مرکز همایش های بین المللی برگزار شد، گفت: شهید سلیمانی در دل مردم عزیزمان و در دل مردم منطقه و جهان جا پیدا کرده است.

امام جمعه کیش افزود: شهید سلیمانی سردار دل ها بود و به واسطه داشتن ویژگی های ملی و میهنی، صفات و سجایای اخلاقی، ایثار و فداکاری و نیز اخلاصی که داشتند؛ به یک قهرمان تکرار نشدنی تبدیل شدند.

وی با بیان این که شهید سلیمانی قهرمان ملی در دوران معاصر است؛ اظهار داشت: آمریکایی‌ها با ارتکاب این جنایت باید بدانند که نه فقط امروز بلکه تا زمان سقوط، افول و انحطاطشان پاسخگوی این جنایت باشند و خواهند بود.

حجت الاسلام و المسلمین بی نیاز مهربانی، ولایت‌مداری، تواضع و فروتنی، ایثار، فداکاری، اخلاص، فعالیت جهادی، شجاعت، آزادگی، آزادمردی و احترام به روحانیت را از ویژگی های شهید بزرگوار سلیمانی بر شمرد و گفت: حاج قاسم سلیمانی بواسطه این که در راه رضای خدا و عزت مسلمانان و مظلومان خدمت می کرد و زندگی خودش را وقف خدمت خالصانه به اسلام، مسلمین و مظلومان می کرد؛ محبوب دلها شد.

امام جمعه کیش تاکید کرد: شهید سلیمانی بر عهد و پیمانی که با خدا داشت؛ ایستاد و در حالی که تا آخرین لحظه شهادت بر عهد خود پایبند بود؛ در مقابل دشمنان قوی، شجاع و نترس و در بین دوستان، آشنایان، مردم و به ویژه فرزندان شهدا و خانواده شهدا بسیار مهربان بود.

وی با بیان این که نام شهید سلیمانی در دل دشمنان ترس و وحشت ایجاد می کرد و شجاعت، صلابت و اقتدارش در زمان حیات و بعد از شهادتش همانند نداشت و دشمن نیز بدان معترف بود؛ اظهار داشت: اگر هم می خواهیم همانند شهید سلیمانی سرباز ولایت و خدمتگزار تاثیرگذاری در نظام اسلامی باشیم؛ باید این صفات و ویژگی های شهید عزیزمان را در جامعه اسلامی و در خودمان تقویت کنیم.

امام جمعه کیش با استناد به فرمایشات مقام معظم رهبری در زمان حیات سردار سلیمانی و این که سردار مواردی را که مد نظر مقام معظم رهبری بود؛ بدون دریافت دستور انجام داده و گزارش آن را خدمت ایشان ارائه می کردند؛ ادامه داد: یکی دیگر از ویژگی های بسیار مهم شهید بزرگوارمان ولایت پذیری و اطاعت پذیری محض از ولایت بود.

لازم به ذکر است اجراي سرود توسط دانش آموزان مدرسه فرهنگ، تلاوت قرآن کریم توسط قاری مطرح کشور مهدی عادلی و شعر خوانی علی اکبر فرهنگیان و سخنرانی سردار رجایی و همچنین مداحی ذاکر اهل بیت مرادی از دیگر برنامه های مراسم گرامیداشت سالروز شهادت سردار سلیمانی بود که در سالن خلیج فارس مرکز همایش ها برگزار شد.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :