وزیر راه و شهرسازی گفت: در نظام اجرایی ساختمان و مدیریت شهری بویژه در کلان شهرها با مقوله ای مهم به نام شهرفروشی مواجه هستیم.
کد خبر: ۴۵۹۵۵۷
تاریخ انتشار: ۲۴ تير ۱۳۹۶ - ۰۸:۲۴ 15 July 2017
به گزارش تابناک : عباس آخوندی اظهارداشت: در نظام اجرایی ساختمان و مدیریت شهری بویژه در کلان شهرها با مقوله ای مهم به نام شهرفروشی مواجه هستیم که بی انظباطی خاصی را در مدیریت شهری بوجود آورده است و برای حل آن توجه ویژه به مقوله اخلاق مهندسی و مسئولیت اجتماعی راه گشاست.

وی، تقویت اخلاق مهندسی و مسئولیت اجتماعی مهندسان را از مهمترین اولویت های اجرایی سازمان نظام مهندسی ساختمان در آغاز دهه سوم فعالیت بزرگترین سازمان مردم نهاد کشور عنوان کرد.

آخوندی اضافه کرد:مهندسان ساختمان در مواجهه با پروانه های مورد دار که بر حقوق مردم اثر منفی داشته باشد و حریم خصوصی ساکنان شهرها را به چالش بکشد باید با رجوع به مبانی اخلاق مهندسی و مسئولیت اجرایی زیر بار چنین پروژه هایی نروند و دقت کنند که ساختمان مورد نظر به محیط زیست، حریم خصوصی همسایگان و حقوق عمومی مردم خدشه ای وارد نکند.

وزیر راه و شهرسازی خاطرنشان کرد: در مدت فعالیت خود در این وزارتخانه برای تقویت بیش از پیش نظام نامه اخلاق حرفه ای مهندسان و مسئولیت اجتماعی آنها کارهای متعددی انجام شده است و جا دارد سازمان نظام مهندسی ساختمان در آغاز دهه سوم فعالیت خود بر ارتقاء مطلوب آن برنامه ریزی ویژه ای داشته باشد.

وی با اشاره برگزاری بیستمین اجلاس هیئت عمومی نظام مهندسی ساختمان در ارومیه گفت: در این اجلاس در حوزه های مختلف بویژه نحوه کار فعالیت های ساختمانی، نحوه ارتباط شهرداری ها با مهندسان و رابطه حرفه ای مهندسان با مردم مباحث مطرح شد  که حضور رئیس مجلس شورای اسلامی در این جلسه می تواند بر افزایش همگرایی بین مجلس، دولت و بزرگترین سازمان مردم نهاد کشور تاثیر بسزایی داشته باشد.

منبع : مهر
برچسب ها: وزیر راه ، شهرفروشی
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: