فدراسیون بین المللی فوتبال (فیفا) نام اسطوره های فوتبالی دعوت شده به مراسم قرعه کشی جام جهانی 2018 روسیه را منتشر کرد که در بین آنها نام «علی دایی» و «مهدی مهدوی کیا» اسطوره های فوتبال ایران نیز به چشم می خورد.
کد خبر: ۵۳۲۰۶۲
تاریخ انتشار: ۱۰ آذر ۱۳۹۶ - ۱۰:۴۷ 01 December 2017
به گزارش تابناک : مراسم قرعه کشی جام جهانی فوتبال 2018 روسیه بعدازظهر جمعه در کاخ کرملین روسیه برگزار و تیم های همگروه ایران در این دوره از رقابت ها مشخص می شوند.
در مراسم قرعه کشی جام جهانی فوتبال «مهدی تاج» رئیس و «محمدرضا ساکت» دبیرکل فدراسیون فوتبال ایران به همراه «کارلوس کی روش» سرمربی تیم ملی نیز حضور دارند. همچنین فیفا از علی دایی آقای گل جهان و مهدی مهدوی کیا کاپیتان اسبق تیم ملی فوتبال ایران نیز برای حضور در این رویداد مهم دعوت کرده و این دو نیز هم اکنون در مسکو حضور دارند.
از دیگر اسطوره های فوتبال که از سوی فیفا به این مراسم دعوت شده اند می توان به سامی الجابر، دیدیه دروگبا، ساموئل اتوئو، وانکو کانو، کازویوشی میورا، پارک جی سونگ، رونالدو، رونالدینیو، پله، پائولو مونترو، هسام حسن، مارسل دسایی و ... اشاره کرد.
تیم ملی فوتبال ایران که در این دوره از رقابت ها برای اولین بار در سید سوم قرار گرفته است، بعدازظهر امروز و با برگزاری مراسم قرعه کشی تیم های هم گروه خود را خواهد شناخت.
بر این اساس ملی پوشان ایران با تیم های دانمارک، ایسلند، کاستاریکا، سوئد، تونس، مصر و سنگال که آنها نیز در سید سوم قرار دارند هم گروه نخواهد شد.
همچنین براساس تصمیم فیفا، تیم های قاره آسیا نیز قرار نیست با یکدیگر هم گروه شوند و بنابراین شاگردان کارلوس کی روش با چهار تیم آسیایی دیگر صعود کننده به جام جهانی روسیه یعنی ژاپن، کره جنوبی، عربستان سعودی و استرالیا که همگی در سید چهارم قرار دارند، نیز هم گروه نخواهند شد.
دیگر تیم های سید چهارم را تیم های صربستان، نیجریه، مراکش و پاناما تشکیل می دهند.
در سید اول نیز روسیه میزبان، آلمان، برزیل، پرتغال، آرژانتین، بلژیک، لهستان و فرانسه قرار دارند و در سید دوم تیم های ملی فوتبال اسپانیا، پرو، سوئیس، انگلستان، کلمبیا، مکزیک، اروگوئه و کرواسی.
بر اساس تصمیم فیفا هم گروه شدن دو تیم از قاره اروپا در یک گروه بلامانع است اما تنها یک تیم از تیم های آفریقایی و آمریکای لاتین می توانند در یک گروه حضور داشته باشند.
 
 
 
 
 
منبع : ایرنا 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: