قیمت نفت برنت امروز ۳۹ سنت، معادل ۰.۶ درصد کاهش داشت و به ۶۳ دلار و ۳۴ سنت رسید.
کد خبر: ۵۳۳۵۵۰
تاریخ انتشار: ۱۳ آذر ۱۳۹۶ - ۰۹:۲۹ 04 December 2017
به گزارش تابناک : پس از آنکه شرکت های حفاری نفت شیل آمریکا در هفته گذشته تعداد سکوهای حفاری خود را زیاد کردند، قیمت نفت امروز با کاهش مواجه بود، اما به لطف تمدید توافق کاهش تولید، قیمت ها همچنان در نزدیکی بالاترین رقم های ثبت شده از اواسط سال 2015 تاکنون باقی ماند.

بر اساس گزارش موسسه بیکر هاگز، شرکت های حفاری نفتی در آمریکا در هفته منتهی به اول دسامبر دو سکوی حفاری دیگر را به فعالیت های خود اضافه کردند و تعداد کل سکوها را به 749 سکو رساندند که بالاترین رقم از ماه سپتامبر تاکنون بوده است.

بر اساس این گزارش، قیمت هر بشکه نفت وست تگزاس اینترمدییت آمریکا، امروز با 46 سنت، معادل 0.8 درصد کاهش به 57 دلار و 90 سنت رسید. قیمت نفت برنت نیز امروز 39 سنت، معادل 0.6 درصد کاهش داشت و به 63 دلار و 34 سنت رسید.

پس از آنکه شرکت های انرژی آمریکایی طرح های هزینه ای خود برای سال 2017 را ارتقا داده اند، تعداد سکوهای حفاری نفتی در این کشور از 477 سکو در یک سال قبل افزایش یافته است.

هفته گذشته، تولید کنندگان نفت عضو و غیر عضو اوپک توافق کردند که طرح کاهش تولید را تا پایان سال 2018 ادامه دهند.

موسسه بی ام آی ریسرچ در یادداشتی نوشت: «میزان رشد تولید نفت آمریکا و تقاضای جهانی نفت در سال 2018 همچنان از عوامل اصلی عدم قطعیت در بازار هستند...اوپک (یا عربستان) به نحو فزاینده ای برای مدیریت بازار کار خواهند کرد.»

جدیدترین توافق به تولید کنندگان اجازه می دهد تا در صورتی که قیمت ها در بازار بیش از حد بالا برود، از توافق خارج شوند. مقامات روسی پیشتر ابراز نگرانی کرده بودند که تمدید توافق ممکن است موجب تشویق تولید کنندگان شیل به تولید بیشتر شود.

منبع : رویترز 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار