جانشین فرمانده کل سپاه گفت: نیروی زمینی سپاه در مرکز تحولات قرار دارد.
کد خبر: ۵۳۳۷۸۲
تاریخ انتشار: ۱۳ آذر ۱۳۹۶ - ۱۳:۳۷ 04 December 2017

به گزارش تابناک : سردار حسین سلامی جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، طی سخنانی در مراسم تودیع و معارفه جانشین فرمانده نیروی زمینی با بیان اینکه همه دشمنان ما به دنبال تغییرات اساسی در انقلاب و نظام ما هستند، اظهار کرد: ما تاکنون واقعیت‌های تلخ و پرمخاطره‌ای را در عمر انقلاب در سرزمین خود و دیگر سرزمین‌ها تجربه کرده و به این نتیجه رسیده‌ایم که اگر در زمین قادر به مهار و اداره تحولات باشیم، می‌توانیم همه راهبردهای دشمنان را به شکست واداریم.

وی تصریح کرد: نیروی زمینی سپاه پاسداران در مرکز تحولات قرار دارد و هرگز از مرکز اولویت‌های ما خارج نخواهد شد.

سلامی ادامه داد: همه می‌دانیم توان هوایی و موشکی قابلیت بالایی دارد، اما نقش محوری اقتدار تعیین‌کننده که ضامن بقای نظام ما و سایر نظام هاست قدرت زمینی است.

 جانشین فرمانده سپاه با بیان اینکه تا زمانی که یک نظام تصویری از یک اقتدار مسلط ایجاد نکند به امنیت نمی‌رسد، گفت: نیروی زمینی سپاه بدون اغراق توانسته نقش اقتدار را ترسیم کند.

سلامی افزود: وقتی این نیرو قادر است پشت سر هم با انواع مختلف عملیات‌های تهاجمی و دفاعی با هر تهدیدی مقابله کند، مثلا اگر قرار است در جنوب شرق چند عملیات انتحاری صورت بگیرد همه آنها را خنثی می‌کند، این همان نقش اقتدار است.

وی ادامه داد: نیروی زمینی سپاه در شمال‌غرب و شمال شرق و در سرزمین‌های دیگر مثل سوریه هم این اقتدار را نشان داده و با سرشاخه‌های عمل دشمن می‌جنگد.

جانشین فرمانده سپاه گفت: وقتی نیروی زمینی موفق می‌شود سیاست‌های دشمنان با شکست مواجه کرده و عامل بازدارندگی باشد و وقتی حجم تهدیدات کاهش پیدا می‌کند، به خاطر ماهیت اقدامات نزسا است.
سلامی خاطرنشان کرد: میدان جنگ نیروی زمینی، چهار راهی است که در آن سیاست امریکا و اسرائیل و اروپا و برخی از کشورهای منطقه مثل عربستان وجود دارد و کار بزرگی است.

وی با اشاره به اهمیت برقراری امنیت در مرزها گفت: مرزها در منطقه غرب آسیا اهمیت فوق‌العاده‌ای پیدا کرده‌اند و در این راستا کار اجتماعی نیز در ایجاد امنیت نقش ویژه‌ای دارد که باید در کنار آن به عملیات رسانه‌ای و فناوری در پشتوانه امنیت نیز توجه شود که همه اینها محیط کار نیروی زمینی را مشخص می‌کند.

جانشین فرمانده سپاه تصریح کرد: بخش مهندسی نیروی زمینی، با اقداماتی نظیر جاده و دژ و پایگاه و موانع و حفاظت الکترونیک و غیر الکترونیک مرزها را غیر قابل نفوذ می‌کند.

سلامی افزود: در آینده نزدیک، افتتاح بیش از 4 هزار پروژه محرومیت زدایی توسط نیروی زمینی را خواهیم داشت که با نیت خدمت بوده، اما تاثیر مستقیمی نیز بر امنیت دارد. این اقدامات به هیچ وجه صرف هزینه نیست، بلکه یک سرمایه گزاری برای نظام است و هر نظامی که با مردم گره بخورد، باقی می‌ماند.

جانشین فرمانده سپاه گفت: نیروی زمینی در حال تلاش است تا همه اجزای قدرت خود نظیر هوانیروز، پهپاد و جنگال را تکمیل کند و این نیرو رشد بسزایی در کسب اطلاعات از دوردست داشته است.

وی تصریح کرد: وقتی ایران امن است، مثل این می‌ماند که در قلب آتش گلستان درست کرده ایم و این با امنیت کشوری مثل سوییس و سوئد که تهدیدی ندارند، فرق می‌کند.

جانشین فرمانده سپاه در بخش دیگری از سخنان خود گفت: وقتی تروریست‌ها وارد مجلس شدند، نیروی زمینی سپاه بود که حرف آخر را زد و در کمک‌رسانی به زلزله زدگان و براقراری امنیت در غرب و شرق کشور، عملکرد این نیرو مایه افتخار است.

وی همچنین ضمن تقدیر از عملکرد سردار عراقی در جانشینی فرمانده نیروی زمینی سپاه گفت: سردار عراقی را همه می‌شناسیم. او از فرماندهان عاشورایی دفاع مقدس و بعد از آن هستند و سردار سلیمانی از ایشان بعنوان فرماندهی لایق یاد می‌کند.


 
 
منبع:باشگاه خبرنگاران
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار