دبیرکل اتحادیه انجمن‌‌های اسلامی دانش‌آموزان گفت: سهم بسیاری از فراغت‌های نوجوانان معطوف به فعالیت‌های مجازی و بازی‌های رایانه‌ای و موبایلی است.
کد خبر: ۶۰۱۵۱۷
تاریخ انتشار: ۱۶ ارديبهشت ۱۳۹۷ - ۱۶:۲۴ 06 May 2018

به گزارش تابناک : حامد علامتی اظهار کرد: امروزه سهم بسیاری از فراغت‌های نوجوانان معطوف به فعالیت‌های مجازی و بازی‌های رایانه‌ای و موبایلی است و در این گروه سنی 8 میلیون گیمر داریم که روزانه 1200 سال توسط آنها صرف بازی می‌شود و تنها سرگرمی آنها بازی شده است.

وی افزود: روزی 1200 سال عمر در بازی‌ها در حال تلف شدن است و شاهدیم سهم بسیار زیادی از اوقات نوجوانان معطوف به فضای مجازی و بازی‌های رایانه‌ای است که عموما در موبایل نصب می‌شود.

دبیرکل اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان گفت: مرکز تحقیقات بازی‌های دیجیتال اعلام کرده است که بیش از 95 درصد بازی‌ها وارداتی است که نشان می‌دهد با تم و محتوای سبک زندگی غربی است.

گزارش‌های متعددی به دستمان می‌رسد که نشان می‌دهد 18 میلیون کاربر فضای مجازی زیر 18 سال است. این موضوع از اهمیت تولید محتوای سالم خبر می‌دهد که در واقع این تولید محتوا برای نسل آینده است. امروز سهم جوانان از فضای مجازی بیشتر از فرصت، تهدید است و در سال 95 نسبت به سال 94 جرایم در حوزه فضای مجازی بیش از 73 درصد افزایش داشته است که در این میان سهم اینستاگرام 20 درصد و سهم تلگرام 43 درصد بوده است.

وی عنوان کرد: اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان به دنبال روشنگری و شکل‌دهی نهضت سواد مجازی در شبکه آموزش و پرورش است و در این زمینه برنامه‌ریزی‌های کوتاه مدت، میان‌مدت و بلندمدت طراحی کرده‌ایم.

 

 

منبع : تسنیم 

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار