کد خبر: ۷۲۶۳۲۲
تاریخ انتشار: ۲۶ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۳:۰۶ 17 March 2019

به نقل از فیدار، سرهنگ « علی اصغر جمالی» با تبریک ایام ماه مبارک رجب و ولادت با سعادت نخستین امام همام شیعیان حضرت علی (ع) از توقیف ۴ لنج حامل سوخت و یک فروند لنج حامل کالای قاچاق در ۲۰ مایلی آب های سرزمینی کیش خبرداد و افزود: در راستای ابلاغ فرامین رهبر معظم انقلاب در خصوص مبارزه با قاچاق کالا و سوخت ۴ شناور حامل سوخت قاچاق در ۲۰ مایلی جنوب شرقی کیش با تلاش گشت های دریابانی و دریافت اطلاعات توقیف شدند.

وی با بیان اینکه این شناورها حامل ۸۴ هزار لیتر سوخت قاچاق بودند و قصد خروج از کشور را داشتند افزود: در این رابطه ۱۹ خدمه این شناورها دستگیر و پس از تشکیل پرونده جهت رسیدگی و اعمال قانون تحویل مقامات قضایی شدند.

به گفته فرمانده انتظامی و دریابانی کیش از ابتدای سال ۹۷ تعداد ۲۱ لنج حامل سوخت قاچاق توقیف و ۱۰۱ نفر در این رابطه دستگیر و مقدار ۳۱۴ هزار لیتر سوخت کشف و ضبط شد که میزان دقیق سوخت های توقیف شده با همکاری شرکت نفت تخلیه و توسط کارشناسان این شرکت تخمین زده می شود.

۴۰ میلیارد کالای قاچاق

سرهنگ جمالی همچنین با اشاره به نامگذاری سال ۹۷ به عنوان حمایت از کالای ایرانی و دستورات مقام معظم رهبری در حمایت از کالای ایرانی از توقیف یک فروند شناور مظنون به حمل کالای قاچاق در ۲۰ مایلی آب های سرزمینی کیش خبرداد و افزود: کالاهای موجود در این شناور که دارای ارزش ریالی حدود ۴۰ میلیارد ریال است از کشورهای بیگانه حمل و به سوی بنادر غیرتخصصی بوشهر در حال حمل بود که توسط دریادلان همیشه بیدار دریابانی کیش توقیف شد.

وی با اشاره به دستگیری ۵ خدمه این شناور ادامه داد:  این شناور حامل کالاهایی مانند ۴۰۰ دستگاه تلویزیون، ۵۷۶حلقه لاستیک انواع خودرو، ۱۸۸۰ حباب لامپ، ۲۰۰ کارتن لوازم آرایش، ۱۵۲ کارتن لوازم گوشی، ۲۷ دستگاه یخچال، ۱۶ کیسه پارچه و ۲۱۰ کیسه لباس و بسیاری اقلام دیگر بود که توسط دریابانان جزیره کیش توقیف و پس از پشت نویسی مانیفست به گمرک بندر مقصد تحویل شد.

فرمانده انتظامی و دریابانی کیش  با اشاره به توقیف ۱۲۶ میلیارد ریال کالای قاچاق از ابتدای امسال خاطرنشان کرد: از ابتدای سال ۹۷ تعداد ۳۳ فروند لنج مظنون به حمل کالای قاچاق که از کریدور جزیره کیش به بنادر غیرتخصصی استان های همجوار در حال حرکت بودند توسط دریابانی کیش توقیف شدند که در این رابطه تعداد ۱۹۲ نفر دستگیر و تحویل مقامات قضایی شدند.

 

 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار