کد خبر: ۷۵۲۰۴۰
تاریخ انتشار: ۱۸ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۱:۵۴ 08 June 2019

سومین دوره هفته فیلم اروپایی با فیلم‌هایی از بیست کشور به عنوان یکی از مهمترین رویداد‌های فرهنگی اروپا در جزیره کیش و ۷ شهر کشور برگزار می‌شود.

این رویداد فرهنگی حاصل تلاش گروه سینمایی «هنر و تجربه» و اوینیک ایران (موسسات ملی فرهنگی اتحادیه اروپا) است که با حضور برخی سفرای کشور‌های اروپایی، فیلم سازان و کارگردانان ایرانی و اروپایی شنبه ۱۸ خرداد در خانه هنرمندان ایران آغاز بکار می‌کند. در مراسم افتتاحیه، دو فیلم «دره تاریک» از اتریش و «ارتش خاموش» از هلند برای حاضران به نمایش در می‌آید.
در سومین دوره هفته فیلم اروپایی ۲۰۱۹ که تا ۲۷ خرداد ادامه خواهد داشت، ۲۰ فیلم برجسته اروپایی در سینما لبخند جزیره کیش و سینما‌های بابل، اصفهان، کرمان، مشهد، تبریز، تهران و شیراز به نمایش در می‌آید.
این فیلم‌ها از کشور‌های اتریش، بلغارستان، بلژیک، قبرس، دانمارک، فنلاند، آلمان، یونان، مجارستان، ایتالیا، نروژ، هلند، لهستان، پرتغال، سوئد، اسلوونی، اسلواکی، اسپانیا، سوییس و انگلستان انتخاب و نمایش داده خواهند شد.
فیلم‌های سومین هفته فیلم اروپایی ۲۰۱۹ در سینما لبخند کیش در دو سانس ساعت ۱۶ و ۱۸ اکران می‌شود و ورود برای عموم آزاد و رایگان است.
همچنین سینما‌های خانه هنرمندان ایران واقع در تهران، پردیس گلستان شیراز، پردیس هویزه مشهد، پردیس ستاره باران تبریز، پردیس سیتی سنتر اصفهان، تماشاخانه پارس کرمان و سالن سینمای «هنر و تجربه» بابل در برگزاری هفته فیلم اروپایی ۲۰۱۹ مشارکت خواهند کرد.
در بخش جنبی هفته فیلم، پنج کارگاه با حضور تهیه کنندگان و کارگردانانی از کشور‌های قبرس، هلند و سوییس با موضوع فیلم‌های هنری و تولید مشترک در شهر‌های تهران، شیراز، اصفهان و مشهد برگزار می‌شود.
لازم به ذکر است دوره قبل اکران فیلم‌های منتخب اروپا پارسال از ۲۰ تا ۲۷ مهردر ۶ شهرکشور از جمله تهران، شیراز، تبریز، اصفهان، کرمان، بابل برگزار شده بود.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار