در این نشست که با حضور دکتر نیلی رئیس دانشگاه تهران برگزار شد، دکتر مظفری مدیر عامل منطقه آزاد کیش از آمادگی کامل این منطقه برای همکاریهای علمی و بهره گیری از توانمندیهای علمی و فنی دانشگاه‌های کشور برای توسعه علمی جزیره کیش و تبدیل یافته‌های علمی به ثروت ملی خبر داد.

دکترمظفری در این نشست که در تهران برگزار شد، کیش را بستری آماده برای فعالیت‌های ملی در حوزه علم و دانش برشمرد و با اشاره به ظرفیت‌های ارزشمند این جزیره برای رونق انواع گردشگری از جمله گردشگری علمی، تبدیل کیش به پایلوت آینده کشور در حوزه علم و فناوری و رویدادهای علمی را از برنامه‌های بلند مدت خود عنوان کرد.

مدیرعامل سازمان منطقه آزادکیش افزود: منطقه آزاد کیش خود را مقید به محوریت فعالیت‌های زیست بوم علمی در کشور می‌داند و با هم کاری دانشگاه‌های داخلی برای تبدیل شدن به الگوی فعالیت‌های علمی جدید و تعاملات دانشگاهی بین المللی تلاش می‌کند.

مظفری تاکید کرد: در حوزه دانشگاهی جزیره کیش باید با همکاری دانشگاه تهران تعاملی پویا و هدفمند با دانشگاه‌های سرزمین اصلی داشته باشد.

وی مدیریت یکپارچه در کیش را عامل مهمی در تقویت شرایط فعالیت‌های علمی، اقتصادی و گردشگری برشمرد و گفت: ما از فعالیت‌های علمی در راستای تحقق توسعه جامعه استقبال می‌کنیم و تشکیل شورای راهبردی و دانشگاه‌ها قدم اساسی برای این گونه فعالیت‌ها در کیش است.

مدیر عامل سازمان منطقه آزاد کیش با تاکید بر اینکه کیش آمادگی کامل برای اجرای طرح شهر دانش را دارد گفت: مؤسسه علوم و فنون کیش فعالیت‌های خود را بر محور شهر دانش گذاشته است چرا که شهر دانش به طور قطع گامی اساسی برای فعالیت‌های دانش محور در جزیره کیش خواهد بود.

همچنین دکتر نیلی رئیس دانشگاه تهران در این نشست با اشاره به اینکه دانشگاه جامع و توانمند تهران آمادگی کامل دارد با توان لجستیکی برای توسعه برنامه‌های علمی با جزیره کیش همکاری کند گفت: دانشگاه تهران آماده است تا از طریق ایجاد دانشگاه‌های نسل ۳ و ۴ در جزیره کیش در جهت ارتقا سطح آموزش عالی کشور و تقویت فعالیت‌های علمی این منطقه همکاری کند.

وی با تاکید بر اینکه کیش می‌تواند الگویی ملی پیاده سازی شهر دانش باشد گفت: کیش می‌تواند یک زیست بوم از دانش و فناوری باشد و باید کوشید تا اکوسیستم دانش تمام این جزیره زیبای مرجانی را فرا گیرد.

دکتر نیلی سیاست‌های ترجیهی برای جذب سرمایه گذار در حوزه فعالیت‌های علمی و دانش بنیان را ضروری برشمرد و تصریح کرد: دانشگاه تهران در باز طراحی مأموریت منطقه آزاد در جهت تقویت فعالیت‌های علمی آماده تعامل و همکاری گسترده با کیش است.

وی با تاکید بر ضرورت برگزاری رویدادهای بین المللی مختلف در کیش اظهار داشت: این جزیره با محوریت دانش به سمت رشد و استعداد یابی می‌رود و دانشگاه تهران نیز مصمم است فعالیت‌های نوین خود را در این عرصه توسعه دهد.

وی همچنین از تمایل دانشگاه تهران برای استقرار تجهیزات آزمایشگاهی نوین در کیش خبرداد و افزود: هدف دانشگاه تهران از ایجاد پردیس‌هایی چون پردیس بین المللی دانشگاه تهران در کیش ایجاد تجربه متفاوت از فعالیت‌های دانشگاهی است.

شعب بین المللی دانشگاه‌های مطرح و مهم کشور در جزیره کیش مانند دانشگاه‌های تهران، امیرکبیر، صنعتی شریف و علوم پزشکی ایران و آزاد اسلامی نشان از ظرفیت‌های بالا و توسعه فعالیت‌های علمی این منطقه است.