رئیس هیئت مدیره جامعه هتل داران کیش از وجود۵۱ هتل فعال و وجود ۴۱ هتل نیمه کار در جزیره کیش خبر داد و گفت: به دلیل گرانی بلیط هواپیما، اغلب ۵۰ درصد از ظرفیت هتل‌های کیش خالی است.
کد خبر: ۷۷۴۹۸۸
تاریخ انتشار: ۰۴ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۱:۵۳ 26 August 2019

به گزارش تابناک کیش، مسیح‌الله صفا امروز در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در کیش اظهار داشت: در حال حاضر 51 هتل فعال در جزیره دائر است که شامل 13 هتل پنج ستاره، 14 هتل چهار ستاره،13 هتل سه ستاره و چهار هتل دو ستاره است که در مجموع دارای 16هزار و 500 تخت و پنج هزار و 15 اتاق است.

وی در ادامه افزود: 41 هتل نیمه کاره در دست احداث وجود دارد که ساخت آنها از 20 درصد تا 95 درصد پیشرفت فیزیکی داشته است.

این مسئول در خصوص سرانه اشغال هتل‌های کیش گفت: در نیمه دوم سال درصد اشغال هتل‌ها به دلیل شرایط جغرافیایی و آب و هوایی در جزیره کیش حداقل 80 درصد بالاتر می‌رود در حالی که در نیمه نخست سال به‌علت گران بودن بلیط هواپیما درصد اشغال هتل‌ها پایین می‌‌آید.

وی در ادامه افزود: علی‌رغم تخفیف 50 درصدی بهای اسکان در هتل‌ها، تحت تأثیر گرانی بلیت هواپیما درصد اشغال هتل‌ها به کمتر از 50 درصد  رسیده است.

رئیس هیئت مدیره جامعه هتل‌داران کیش در پایان با اشاره به وضعیت اقتصادی مردم یادآور شد: گردشگری جز اولویت‌های اولیه مردم نیست و با وجود این شرایط مقوله گردشگری حمایت مالی دولت را می‌طلبد.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار