تنها شرکت مبلمان سازی جزیره کیش، طرحی که در زمینی به مساحت ۳۳۰۰ مترمربع توسط بخش خصوصی به اجرا درآمده، به زودی توسط رئیس جمهور از طریق ویدئو کنفرانس افتتاح می شود.
کد خبر: ۸۹۶۲۴۴
تاریخ انتشار: ۱۶ شهريور ۱۳۹۹ - ۱۶:۵۹ 06 September 2020

تنها شرکت مبلمان سازی جزیره کیش، طرحی که در زمینی به مساحت ۳۳۰۰ مترمربع توسط بخش خصوصی به اجرا درآمده، به زودی توسط رئیس جمهور از طریق ویدئو کنفرانس افتتاح می شود.

شرکت سام چوب کیش نخستین و تنها کارخانه بزرگ و مدرن تولید مبلمان در این جزیره زیباست و علاوه بر تامین نیاز مبلمان مسکونی و خانگی ساکنان کیش، به دیگر مناطق کشور صادرات خواهد داشت. 

حسن شاه حسین دستجردی، مدیرعامل شرکت مبلمان سازی سام چوب کیش با بیان این که این کارخانه در بنایی بالغ بر ۲۶۴۰ مترمربع احداث شده است، گفت: این کارخانه با سرمایه در گردش ۳۰ میلیارد تومان و فروش ماهانه ۵ میلیارد تومان؛ نسبت به شغل های دیگر از سرمایه در گردش بیشتری برخوردار است. 

دستجردی اظهار داشت: فعالیت این شرکت در حد و اندازه ای کوچک در سال ۹۴ در یک ملک اجاره ای به مساحت ۲۵۰ مترمربع آغاز شد و اکنون در ادامه فعالیت ها به کارخانه ای مجهز با دستگاه های پیشرفته و به روز تبدیل شده است. با حمایت های سازمان منطقه آزاد کیش؛ در آینده با راه اندازی فاز دوم این کارخانه بیش از ۱۵۰ فرصت شغلی جدید در این مجموعه فراهم می شود. 

وی گفت: این کارخانه در فاز نخست با تعداد ۷۲ نفر نیروی انسانی فعالیت خود را آغاز کرده و پس از رسیدن به تولید انبوه تعداد ۲۰۰ تا ۳۰۰ نفر نیروی انسانی به صورت مستقیم در این مجموعه مشغول به کار خواهند شد. 

مدیرعامل شرکت مبلمان سازی سام چوب کیش تولیدات مصنوعاتی چوبی این کارخانه را "سرویس خواب، کمد، مبلمان" بر شمرد و افزود: تولید مبلمان مدرن تمام پارچه نیز بخش دیگری از فعالیت کارخانه مبلمان سازی سام چوب کیش هست که در دستور کار این مجموعه قرار گرفته است. 

حسن شاه حسین دستجردی با بیان این که تولیدات روزانه این مجموعه ۱۰ست مبلمان ۷نفره، ۳ نفره، ۲ نفره، و ۲تا تک نفره است گفت: سرویس خواب چوبی نیز روزانه ۵ تا ۷ ست تولید می شود و با افزایش نیروی انسانی تولیدات این کارخانه به ۳۰ ست مبلمان در روز خواهد رسید. 

دستجردی در خصوص تامین مواد اولیه محصولات تولیدی این کارخانه خاطر نشان کرد: برخی از مواد اولیه مورد نیاز از جمله اسفنج و کش، چوب سفید روسی و راش گرجستان از انزلی وارد می شود و به علت عدم تولید داخلی پارچه مبل از پارچه های ترک و چینی درجه یک بر اساس سلیقه سفارش دهنده در جزیره کیش و سرزمین اصلی به فروش می رسد. 

وی افزود: مشهد، اصفهان، گرگان، ساری، شیراز، اهواز، کرمان و تهران شهرهایی هستند که از تولیدات این کارخانه استفاده می کنند. 

دستجردی تصریح کرد: تولیدات این کارخانه از نظر کیفیت و بسته بندی، یک محصول درجه یک که قابلیت رقابت در بازار خارجی را دارد، جایگزین مناسبی برای کالای خارجی است. 

حسن شاه حسین دستجردی اشتغالزایی و جذب نیروی انسانی بومی و غیر بومی را یکی از ظرفیت ها و پتانسیل های این کارخانه عنوان کرد و اظهار داشت: کارخانه مبلمان سازی سام چوب کیش در مقایسه با دیگر کارخانه ها، اتکا بر توانمند سازی نیروی انسانی در بخش های نجاری، زیر کاری، خیاطی، زیر کوبی، بسته بندی و لجستیک دارد. 

وی بر لزوم اهمیت رونق اقتصادی صنعت مبلمان کشور اشاره داشت و گفت: با افزایش کیفیت تولیدات این کارخانه تلاش می کنیم مشتریانی را جذب کنیم که به عنوان وارد کننده در این زمینه فعالیت داشتند و این مهم تاثیر بسزایی جهت جلوگیری از خروج ارز دارد. 

توسعه بخش تولید تشک تختخواب یکی از برنامه های دیگر این کارخانه است و قابلیت رقابت در بازارهای خارجی را دارد.

 

منبع/خبر آنلاین

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: