دکتر رضانیا در سی و هشتمین جلسه ستاد اقدامات پیشگیرانه کرونا از تمدید مدت محدودیت‌های کرونایی تا پایان هفته و تشدید جدی نظارت ها خبر داد.
کد خبر: ۹۵۷۵۳۴
تاریخ انتشار: ۳۱ فروردين ۱۴۰۰ - ۰۷:۵۵ 20 April 2021

سخنگوی شورای سلامت کیش در سی و هشتمین جلسه شورای ستاد مبارزه با بیماری کرونا با تاکید بر اینکه مهم ترین عامل درپیشگیری موفق این همه گیری توجه جدی ساکنان و گردشگران در رعایت ضوابط بهداشتی است گفت: تمامی محدودیت‌های که درروزهای گذشته اعمال شده بود تا پایان هفته تمدید خواهد شد و چگونگی ادامه و یا لغو این محدودیت‌ها درجلسه روز شنبه ۴ اردیبهشت تعیین خواهد شد.

به گفته سخنگوی شورای سلامت کیش در شرایط قرمز اپیدمی جزیره کیش مهلت قانونی تردد خودروهای پلاک ملی متعلق به ساکنان جزیره کیش از یک ماه به دوماه افزایش یافت تا از سفرهای غیر ضروری ساکنان به سرزمین اصلی و مراجعات اداری کاسته شود.

ارائه درخواستی از سوی ستاد اقدامات پیشگیرانه کرونا به کمیته اقتصادی ستاد مبنی بر بررسی شرایط اقتصادی مشاغل و صنوف بخش خصوصی وارائه راهکارهای حمایتی برای تقویت و حمایت مشاغل آسیب دیده از کرونا سومین مصوبه این جلسه بود.

دکتر رضانیا همچنین با اشاره به اینکه کم توجهی افراد به رعایت فاصله های اجتماعی، ضوابط بهداشتی و اجتناب از ترددهای غیر ضروری مهم ترین عامل اوج گیری دوباره این بیماری است اظهارداشت : درشرایط افزایش شیب ابتلا به کرونا متاسفانه میزان رعایت ساکنان و گردشگران کاهش یافته و به۷۵ درصد رسیده است.

وی باتاکید بر اینکه تنها با توجه بیشتر به رعایت ضوابط می توان به کاهش شیب ابتلا امیدواربود اظهارداشت: دورهمی های خانوادگی ، حضور دسته جمعی خانواده ها درپارکها و سواحل و تردد های غیر ضروری دراماکن تجاری از جمله دلایل انتقال خوشه ای ویروس جهش یافته کرونا و افزایش میزان ابتلا در بین ساکنان است.

دکتر رضانیا همچنین ازگروه های بازرسی و نظارت مرکزتوسعه سلامت و سایر نهادهای مرتبط خواست تا بدون اغماض و باجدیت بامتخلفان برخوردکنند.

وی تصریح کرد: در حالیکه بیش از یک سال از همه گیری می گذرد و انتظارمی رود سطح آگاهی مردم درخصوص راهکارهای پیشگیری افزایش یافته باشد دیگر تذکرکتبی کافی نیست و باید با متخلفان درصنوف مختلف برخورد قاطع و قانونی داشت.

سخنگوی شورای سلامت کیش همچنین بر ضرورت اتخاذ تمهیدات لازم برای آماده سازی مراکز واکسیناسیون تاکید کرد و گفت : باتوجه به پیش بینی جهت توزیع واکسن درجزیره کیش همزمان باسراسرکشور از اواخر اردیبهشت باید برای اختصاص یک یا چند مرکز واکسناسیون عمومی درکیش آمادگی لازم را ایجادکرد.

 

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار
پرطرفدارترین عناوین