فرمانده سپاه کیش گفت: مراسم شب خرمشهر که با استقبال پرشور فعالان فرهنگی و مذهبی برگزار شد، نشان از اهتمام ویژه مسئولان این منطقه به موضوعات فرهنگی و مذهبی با هدف هویت بخشی اجتماعی دارد.
کد خبر: ۹۷۸۳۹۷
تاریخ انتشار: ۲۳ تير ۱۴۰۰ - ۰۸:۱۶ 14 July 2021

به گزارش تابناک جزیره، سرهنگ پاسدار محمد میرزاده در نشست با فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه این جزیره اظهار داشت: مراسم شب خرمشهر که با استقبال پرشور فعالان فرهنگی و مذهبی برگزار شد، نشان از اهتمام ویژه مسئولان این منطقه به موضوعات فرهنگی و مذهبی با هدف هویت بخشی اجتماعی دارد.

وی افزود: موضوعات مهم دفاعی، اطلاعاتی و امنیتی و ضد جاسوسی در دستور کار ناحیه مقاومت بسیج سپاه کیش قرار دارد.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه کیش با اعلام اینکه در حوزه‌های فرهنگی قرارگاه تحول محلات هم اقدامات موثری انجام خواهد شد، بیان داشت: منطقه آزاد کیش در حوزه‌های فرهنگی و برگزاری مراسم‌های ملی و مذهبی خوب عمل کرده است.

وی با اشاره به نقش حمایتی سازمان منطقه آزاد کیش در مسائل حوزه دفاعی بسیجیان در این جزیره گفت: برنامه‌ریزی مدون در حوزه‌های فرهنگی و اجتماعی به صورت جداگانه در قالب محلات، بسیج ادارات، اصناف، هنرمندان، جامعه پزشکان، فرهنگیان، دانشجویان و دانش‌آموزی با هدف مشارکت حداکثری ساکنان کیش مورد اهتمام ویژه قرار گرفته است.

به گفته فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه کیش، این جزیره در ترویج فرهنگ عفاف و حجاب، برگزاری برنامه‌های متنوع قرآنی، مذهبی و بهره‌بردن از مساجد پر رونق، به الگویی در کشور تبدیل شده است.

جعفر آهنگران هم در این نشست اظهار داشت: مراسم شب خرمشهر که با استقبال پرشور فعالان فرهنگی و مذهبی برگزار شد، نشان از اهتمام ویژه مسئولان این منطقه به موضوعات فرهنگی و مذهبی با هدف هویت بخشی اجتماعی دارد.

وی همچنین از ضریب امنیت در جزیره کیش که با اقتدار نیروهای انتظامی و امنیتی به بالاترین حد در کشور رسیده است، به عنوان یکی از ویژگی‌های بارز جزیره کیش نام برد.

معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان منطقه آزاد کیش هم در این نشست با اشاره به نقش موثر سپاه در تامین امنیت، رونق اقتصادی و ارتقا سطح فرهنگی و اجتماعی در منطقه آزاد کیش گفت: با رهنمودهای مقام معظم رهبری ارائه خدمات سپاه پاسداران در دفاع مقدس، مدافعان حرم، تامین سلامت آحاد جامعه بر گرفته از روحیه ایمانی، انقلابی و روحیه جهادی سپاه و بسیج است.

سعید پورعلی اظهار داشت: سازمان منطقه آزاد کیش و ناحیه مقاومت بسیج هماهنگی و هم‌افزایی قابل توجهی برای ارائه خدمات اجتماعی، فرهنگی و تامین امنیت دارند.

وی در زمینه خدمات اجتماعی و اجرای طرح محله محور در جزیره کیش بیان داشت: اجرای طرح محله محور جزیره کیش با تقسیم این منطقه به 8 محله در کانون تحولات و فعالیت محلات قرار گرفته است.

معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان منطقه آزاد کیش بر نقش موثر بسیج در برگزاری مناسبت‌های که جنبه فرهنگ سازی دارد، گفت: برگزاری آموزش‌های عقیدتی، اجتماعی، ارائه خدمات سلامت به ویژه ارائه خدمات به افرادی که به‌خاطر ابتلا به کووید 19 در قرنطینه به سر می‌برند از جمله اقدامات ناحیه مقاومت بسیج سپاه کیش در کانون تحول محلات این منطقه است.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار
پرطرفدارترین عناوین