مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش گفت: با هدف کنترل و مهار تورم املاک با اختصاص زمین نسبت به احداث خانه‌های پیش ساخته در کیش اقدام خواهیم کرد.
کد خبر: ۹۹۰۶۷۰
تاریخ انتشار: ۱۱ شهريور ۱۴۰۰ - ۱۳:۴۵ 02 September 2021

جعفر آهنگران بهره گیری از دانش فنی و تخصص کارشناسان برای ارتقاء سطح کیفی و کمی اقدامات عمرانی و زیرساختی جزیره را به عنوان اصلاح نقشه راه فعالیت‌های سازمان عنوان کرد.

وي در هشتمین جلسه شورای معاونان و مدیران این سازمان بر لزوم اهمیت زیرساخت‌های این منطقه تاکید کرد و گفت: با بررسی‌های صورت گرفته در حوزه زیرساخت‌های جزیره؛ پس از گذشت ۴۰ سال از ایجاد منطقه آزاد کیش تاکنون متاسفانه زیرساخت‌ها و مسائل زیست محیطی در اولویت کار قرار نگرفته است.

آهنگران با بیان اینکه تامین انرژی مورد نیاز کیش یکی از اولویت‌های مهم این منطقه است، افزود: در راستای توسعه جزیره کیش، بی توجهی‌های غیر ارادی به مسائل محیط زیست، این منطقه را با تهدید جدی مواجه کرده است.

وی با اشاره به تورم املاک در جزیره کیش افزود: با هدف کنترل و مهار تورم املاک در جزیره، با اختصاص زمین نسبت به احداث خانه‌های پیش ساخته اقدام خواهیم کرد.

رئیس هیئت مدیره سازمان منطقه آزاد کیش در خصوص ارتقاء مراکز بهداشت و درمان کیش، افزود: با توجه به بیمه شدگان بالای این جزیره هیچ خدمات درمانی از سازمان تامین اجتماعی دریافت نمی‌شود از این رو با پیگیری‌های مستمر در آینده نزدیک درمانگاه تخصصی توسط سازمان تامین اجتماعی ساخته خواهد شد.

جعفر آهنگران ارتقاء سطح آموزش را لازمه پیشرفت و توسعه هر منطقه عنوان کرد و گفت: سطح کمی و کیفی آموزش و پرورش کیش قابل مقایسه با محروم‌ترین مناطق کشور است و باید توجه ویژه نسبت به ارتقاء آموزش و پرورش جزیره شود.

آهنگران با بیان این که وجود پرونده‌های حقوقی گسترده سبب ایجاد مشکلات عدیده‌ای در این منطقه شده است، افزود: تعداد ۱۰۸۹ پرونده حقوقی در سازمان وجود دارد و از این تعداد مربوط به ۶۰ پروژه بزرگ می‌شود.

آهنگران افزود: با همکاری و هم افزایی با مراکز قضایی و ایجاد کارگروه قضایی در دبیرخانه شورایعالی مناطق آزاد تجاری، صنعتی و ویژه اقتصادی و همچنین با حمایت سازمان‌های نظارتی برای حل مشکلات موجود در حوزه حقوقی اقدام می‌کنیم.

وی افزود: انعقاد قرارداد با سرمایه گذاران، با اینکه سند قضایی محسوب نمی‌شود مشکلات قضایی را نیز به دنبال دارد که با فراهم کردن مقدمات لازم نسبت به مرتفع شدن مشکلات اقدام خواهیم کرد.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار