دوره آموزشی آتش نشانی با هدف ارتقای دانش تخصصی آتش نشانان تازه استخدام شده در کیش آغاز شد.
کد خبر: ۹۹۶۷۵۷
تاریخ انتشار: ۰۴ مهر ۱۴۰۰ - ۱۳:۴۳ 26 September 2021

مدیر بحران و پدافند غیرعامل شرکت عمران آب و خدمات كيش، گفت: این دوره با هدف به روز رسانی دانش فنی و تخصصی آتش نشانان تازه استخدام شده و ارتقا توان عملیاتی این نیرو‌ها در جزیره برگزار می‌شود.

مسعود احمدی گفت: قربان حسین زاده، جواد مرادی و داود شجاع، علی سوری، رضا رابعی، سعید یعقوب زاده، عباس باقری، رضا معصومیان، مجتبی سرهنگی، حمید محمدیان، عباس قاسمی، مرتضی پوستچی خراسانی از مدرسان صاحب سبک آتش نشانی کشور اساتید این دوره آموزشی هستند.

وی با بیان اینکه دوره آموزشی در ۶ گروه تا فردا در ایستگاه شماره سه برگزار می‌شود، افزود: تئوری حریق، مواد خطرناک، خاموش کننده‌های دستی، دستگاه تنفسی (تئوری) پمپ و آبرسانی، کف و کف سازها، نردبان دستی، آشنایی با اصول و مبانی نجات، تجهیزات نجات، تصادفات جاده ای، کمک‌های اولیه از جمله مباحث این دروه آموزشی است.

مسعود احمدی با اشاره به این که تعداد ۱۵ نفر آتش نشان در این دوره شرکت کردند، افزود: تمرین نحوه حضور در حوادث مختلف حریق و حوادث غیر مترقبه در شرایط شبیه سازی شده از دیگر مباحث آموزشی این دوره است.

احمدی خاطر نشان کرد: دوره آموزشی آتش نشانی ویژه این افراد در ۲ مرحله برگزار می‌شود که مرحله دوم در مرکز آموزش صالح آباد تهران یکی از بزرگترین و مجهزترین مرکز آموزشی اطفا حریق برگزار می‌شود.

آتش‌نشانی و خدمات ایمنی کیش در قالب سه ایستگاه اطفا و نجات فعال با ۶۴ نفر پرسنل در ۲ شیفت کاری فعالیت می‌کند.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار