پلیس راهور کیش در راستای ساماندهی موتورسیکلت‌های شارژی جزیره تسهیلات ویژه‌ای برای متقاضیان گواهینامه رانندگی این وسیله نقلیه اعطا می‌کند.
کد خبر: ۱۰۰۰۳۵۸
تاریخ انتشار: ۱۸ مهر ۱۴۰۰ - ۱۳:۴۳ 10 October 2021

به گزارش تابناک جزیره به نقل از  روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد کیش، رییس پلیس راهنمایی و رانندگی فرماندهی انتظامی کیش در همایش موتورسیکلت‌ سواران قانون‌مند که روز یکشنبه 18 مهر در این اداره برگزار شد، اظهار داشت: پلیس راهور در راستای ساماندهی موتورسیکلت‌های شارژی جزیره تسهیلات ویژه‌ای برای متقاضیان گواهینامه رانندگی این وسیله نقلیه اعطا می‌کند.

سرگرد مهدی توانگر افزود: هم‌اکنون در مرکز آموزش رانندگی آلاء کیش مجوز رانندگی موتورسیکلت (گواهینامه) به متقاضیان پس از سپری شدن آموزش‌های علمی (آیین‌نامه) و عملی اعطا می‌شود.

وی ادامه داد د: پلیس راهنمایی رانندگی کیش به مناسبت گرامیداشت هفته نیروی انتظامی تسهیلات ویژه‌ای در ارائه‌ آموزش‌های آیین‌نامه به افراد باسواد و بی‌سواد و همچنین آزمون عملی به متقاضیان ارائه‌ می‌کند.

سرگرد توانگر با بیان اینکه تمامی صاحبان و رانندگان موتوسکلت‌های شارژی در این جزیره در 2 ماه آینده باید نسبت به دریافت گواهینامه، بیمه‌نامه و مدارک قانونی دستگاه نقلیه اقدام کنند افزود: ساماندهی موتوسیکلت‌ها در این جزیره با همکاری شرکت عمران، آب و خدمات جزیره کیش در حال انجام است.

وی با اشاره به برگزاری همایش موتوسواران قانونمند اظهار داشت: بخش قابل توجهی از ترافیک شهری متعلق به راکبان موتوسیکلت‌ها بوده و این وسیله به دلیل سطح ایمنی پایین همیشه بالاترین آسیب در تصادفات را دارد.

رییس پلیس راهنمایی و رانندگی فرماندهی انتظامی کیش یادآور شد: لازم است رانندگان و سرنشین‌های موتورسیک برای کاهش آسیب‌های احتمالی هنگام استفاده از این وسیله نقلیه حتما موارد ایمنی به ویژه استفاده از کلاه ایمنی، رعایت حق تقدم، حرکت در منتهی‌الیه سمت راست خیابان را رعایت کنند.

همایش موتوسواران قانونمند با حضور حدود 40 موتورسوار برگزار شد و پلیس راهنمایی و رانندگی فرماندهی انتظامی کیش به مناسبت هفته ناجا به این رانندگان کلاه ایمنی اهدا کرد.

۱۳ تا ۱۷ مهر هفته نیروی انتظامی است که امسال به دلیل تقارن این ایام با عزاداری اربعین حسینی از ۱۷ تا ۲۳ مهر برگزار می‌شود.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار