هفتمین جلسه کمیته تخصصی بهسازی محیط شورای سلامت کیش با محوریت پیشگیری ومبارزه با بیماری‌های منتقله از آئدس‌های مهاجم برگزار شد.
کد خبر: ۱۱۷۰۴۶۹
تاریخ انتشار: ۲۰ خرداد ۱۴۰۳ - ۲۳:۳۳ 09 June 2024

به گزارش تابناک جزیره، این نشست با حضور معاون فرهنگی واجتماعی سازمان منطقه آزاد کیش، مدیرعامل شرکت عمران، آب و خدمات کیش، رییس مرکز بهداشت جزیره ونمایندگان نهاد‌ها و ادارت مرتبط برگزار شد و درخصوص راهکار‌های مقابله ومبارزه با پشه آئدس تبادل نظر و راهکار ارائه شد.

علیرضا فاطمیان پور در این نشست با اشاره به اهمیت مشارکت مردم دربحث مبارزه با پشه آئدس گفت: در کنار تلاش نهاد‌ها وبخش خصوصی، مشارکت مردمی رکن موثر دیگر درمبارزه با پشه آئدس است.

معاون فرهنگی واجتماعی سازمان منطقه آزاد کیش افزود: اگر به اندازه کافی درخصوص مبارزه با این پشه مهاجم حساسیت به خرج ندهیم بر همه ابعاد فعالیتی در جزیره کیش اثر می‌گذارد لذا هر یک از ما باید به عنوان یک کیش بان محیط زندگی خود را بهسازی کنیم.

فاطمیان پور تاکید کرد: پروژه‌های بخش خصوصی نیز باید دقت کنند بهسازی محیط ساختمانی خود را در دستور کار قرار دهند و دراین خصوص نظارت‌های لازم نیز در دست انجام است.

رییس مرکز بهداشت جزیره کیش هم دراین نشست گزارشی از اقدامات انجام شده ارائه کرد و گفت: تمامی بخش‌های بهداشتی، درمانی، محیط زیست، عمرانی، اجرایی و بخش خصوصی کیش درحال رصد، شناسایی و نابودی این حشره موذی هستند، اما مشارکت مردمی یکی از الزامات کنترل شرایط است.

گفتنی است شناسایی زیستگاه‌ها و انجام اقدامات ایمنی، برخورد قانونی با پروژه‌هایی که نسبت به از بین بردن زیستگاه‌های ایجاد شده و ایمن سازی محیط کاری خود اقدام نمی‌کنند و افزایش اطلاع رسانی وآموزش به شهروندان از محور‌های اصلی طرح وبررسی شده دراین نشست بود. همچنین شماره تلفن ۱۲۴ برای اعلام مشاهدات مردمی از زیستگاه‌های پشه آئدس اعلام شد.

درپایان این نشست درخصوص برنامه‌ی اجرایی هریک از حوزه‌ها تصمیم گیری و دستور کار صادر شد.

برچسب ها: جزیره کیش
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار